Ajalooline rannakuurort

Luccaranna praeguses asukohas meelitasid Fischmeistri ja Tiskre poolmõisad ning Lucca suvemõis suvitajaid kosutava mere, pankranniku ning Tiskre igivana kalurikülaga juba paar sajandit tagasi.

Peenema
rahva
puhkekoht

19. sajandi alguses muutus oma tervise eest hoolitsemine suisa moeasjaks. Praegune Luccaranna piirkond oli koos Georg Witte supelsalongiga Kadriorus üks riigi populaarsemaid rannakuurorte nii Tallinna kui Peterburi kõrgseltskonna seas. Lucca ja Tiskre kuurorteid külastas omal ajal nii luuletaja Puškini perekond kui tema sõbrad ning kuulus ajaloolane ja kirjanik Karamzin.

Maalähedane rannaromantika

Eriti tihti sattus siia peenemat rahvast 1870ndatel pärast Tallinna ja Peterburi vahel raudteeühenduse loomist. Puhkav härrasrahvas võttis siin osa maalähedasest romantikast: käis kalal, osales heinateol ja suhtles kohalike talupoegadega. Kõigest sellest moodustus idüll, mida mujalt leida polnud võimalik.

1977

1977. aastal liideti Tiskre küla Tallinna linnaga. Siit peale algas piirkonna kiire areng – kerkisid eramajad ja joonistus välja tänavate võrk. Kaunite vaadetega ranna ning eriti maalilise Rannamõisa panga lähedus muutis Tiskre piirkonna järjest prestiižikamaks.

1996

1996. aastal valmis siin esimesena omalaadsete seas uusi võimalusi ja nõudmisi rahuldav elurajoon. Tiskre elurajoonist sai omamoodi sümbol ja suunanäitaja teistele linnalähedastele arenevatele piirkondadele. Mitmekümne aasta jooksul iseloomustasid siinset elurajooni üksnes eramajad. Alles 2000. aastate algul valmisid esimesed korterelamud.

2014

2014. aastal ehitas Invego mere äärde turvalise ja unikaalse Lucca Kodu elurajooni. Tunnustatud arhitektide Martin Aunini ja Pia Tasa välja töötatud ala ja hoonete märksõnadeks on kaasaegsus, ajatus ja terviklikkus. Ühtse arhitektuurse ansamblina eramutest koosnev elurajoon on omaette arhitektuurne terviklik pärl.

2016

2016. aastal valmis Invego ja Eesti tipparhitekt Martin Aunini poolt kavandatud Tiskre ärimaja. Tiskre asumi ringtee ääres, mõneminutilise autosõidu kaugusel Rocca al Mare’st ja Tabasalust asuv hoone annab piirkonna inimestele võimaluse saabuda tööle mööda kergliiklusteid jalutades, sõites jalgratta või rulluiskudega olles kodulähedaseks ärihooneks ja nn ‘meeting pointiks’

Vaata meie teisi projekte

Meie veebilehe kasutamise jätkamisega nõustute veebilehe põhifunktsioonide toimimiseks ja kasutaja eelistuste salvestamiseks vajalike küpsiste kasutamisega.

Salvesta Lisainfo